subscrEASY, esnek yapısı ile, birçok sektörün tekrarlı satış ihtiyacına cevap verebilir. Örneğin, kutu abonelik girişiminiz için subscrEASY’den faydalanabilir, günlük/haftalık/aylık periyotlarda abonelik satışı yapabilirsiniz. Süreci 2 adımda özetleyebiliriz:

  1. Sistem konfigürasyonu: Paket tanımlama
  2. Abonelik Başlatma servisini kullanarak yeni bir abonelik oluşturulması.

 

1. Paket Tanımlama

  • Bu örnekteki gibi abonelik süresi, ücreti ve deneme süresi ayarlayabiliriz. İstenilirse abonelik müşteri iptal edene kadar devam eder seçeceği aktif edilebilir.

 

2. Abonelik Başlatma Servisi

Bu aşama için dokümantasyon sayfasını inceleyiniz.

Böylece, müşteri kutu aboneliği gerçekleştirilmiş oldu. subscrEASY tarafından yenileme her ayın kayıt olduğu güne göre gerçekleştirilerek, müşteri kredi kartından 15 TL tahsilat yapılacak. 1 yılın sonunda ise abonelik otomatik olarak sonlandırılacak. Yukarı da resimdeki gibi “Abonelik, müşteri iptal edene kadar devam eder” seçeceği işaretli ise abonelik hiç sonlanmaz.

Bu yazıda anlatılan yöntem API entegrasyon gerektirmektedir. Ekibinde yazılımcı bulundurmayan e-ticaret firmaları için kenar çubuğundan Ödeme Sayfalar özelliğini giderek, yazılım gerektirmeyen ödeme sayfası oluşturma seçeceğini tavsiye ederiz. Ödeme sayfalar özelliği sayesinde, kodlamaya gerek kalmadan, kendi firmanıza ait bir subdomain üzerinden (https://surprizkutum.abone.io gibi) satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz ya da Ödeme Sayfanızı wordpress sitenizde IFRAME olarak kullanabilirsiniz.