Türkiye’de UnoMoi firmasının başlattığı, gelecekte çok yaygınlaşacağını düşündüğü lüks kıyafet aboneliği sistemi bir bakıma çok avantajlı duruyor. Kısaca nedir bu lüks kıyafet aboneliği derseniz, UnoMoi sizden website üzerinden binlerce ünlü marka kıyafetler arasından aylık olarak 4 adet seçmenizi istiyor ve bunu aylık abonelik şeklinde size yolluyor. Bu kıyafetlerin fiyatları 1000 TL den 10.000 TL ye kadar değişiyor. Şimdilik tek tip abonelik paketiyle satışa sunuluyor ama ileride farklı abonelik paketleri de eklenebilir.

Yatırım turuna, Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, Gizia’nın kurucusu İsmail Kutlu ve Eren Invesment firmasından Can Eren katıldı. Toplamda 400 bin dolarlık yatırım alan UnoMoi, sektörde tek olmakla birlikte birçok yeniliği beraberinde getirdi. UnoMoi giyinmenin geleceği olarak görülüyor. Bu görüşü paylaşan bazı büyük markalarla, işbirliği yapacağını UnoMoi kurucusu Gözde Atasoy duyurdu. Bu markalar hiçbir yerde satın alamayacağınız özel üretim ürünlerini UnoMoi ile paylaşarak lüks kıyafet aboneliğinin gelişmesine katkı sağlayacaklar.

Ülkemizde olmasa da dünyada lüks kıyafet aboneliği başlatan bazı büyük markalar var. Bu markalardan H&M, İsviçre’de başladı ve dünyaya yayacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra Urban Outfitters, Anthropologie ve Ralph Lauren gibi önemli markalar kendi kıyafet aboneliğini başlattı. Yakın zamanda kıyafet aboneliği Türk markalardan da duyuyor olacağız.