Instagram, Özel Hikayeler Adlı Ücretli Hikayeler Aboneliği Üzerinde Çalıştığını Onayladı

Instagram, şu anda Özel Hikayeler adlı yeni bir özellik üzerinde çalıştığını doğruladı. Bir yazılım geliştiricisi olan Alessandro Paluzzi’nin sızıntıyı Twitter’da paylaşmasının ardından Stories dalının görüntüleri 21 Haziran’dan bu yana internette dolaşıyor.

Instagram’ın Yeni Abonelere Özel Hikayeler Özelliği

30 Haziran’da Instagram, TechCrunch’a Paluzzi tarafından paylaşılan ekran görüntülerinin, şirketin perde arkasında üzerinde çalıştığı dahili bir abonelik sistemi olduğunu gösterdi.

Ancak Instagram, paylaşacak başka bir şeyi olmadığını belirterek yaklaşmakta olan özellikle ilgili fazla detay paylaşmadı.

 

 

 

 

 

Bir kullanıcının hayran kitlesi(10K takipçisi) olduğunda, profilinde Abone Ol düğmesi görünür. Normal kullanıcılar bir Özel Hikaye açtığında, Instagram onlara içeriği yalnızca üyelerin görebileceğini bildirir. Bu özellik ayrıca herhangi birinin ekran görüntüsü almasını engelleyerek kullanıcıların gizliliğini güvence altına alacak. Bu özellik aynı zamanda içerik oluşturucuları, Yeni üyelerin abone olduktan sonra görüntüleyebilmeleri için Özel Hikayelerini Öne Çıkan bir bölüme kaydetmeye zorlayacaktır.

Özellik hala bir prototip olduğu için Instagram’ın bu özelliği hiçbir zaman yayınlamama ihtimali var. Ancak sızıntılar, Instagram’ın kullanıcıları platforma abone olmaya ve platformda kalmaya nasıl ikna edebileceğini düşündüğünü gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

#Instagram’a özel hikayelerin ekran görüntüsünü almak mümkün değildir.

Almaya çalışınca yukarıdaki gibi oluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Instagram hayran kulüpleri için hikayeler üzerinde çalışıyor, sadece hayran kulübü üyeleri tarafından görülebilen özel hikayeler

 

 

 

 

Özel Hikayeler simgesi mor olacaktır.

Mosseri, Instagram’ın içerik oluşturuculara daha fazla para kazanma fırsatı sağlamak için birden fazla özellik üzerinde çalıştığını da duyurdu. Ancak bu özelliklerin neler olabileceği konusunda detay vermedi. Bu ekran görüntüleri, Instagram’ın içerik oluşturucular için ücretli bir abonelik modeli üzerinde çalıştığını gösteriyor, ancak bu özellik hala geliştirme aşamasında ve ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda netlik yok.