Apple’ın, kendi video akış hizmeti üzerinde çalıştığı biliniyordu. Ancak, Apple’ın sadece video akış hizmeti üzerinde değil, kendi oyun abonelik sistemi üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. Teknoloji devi şimdi de iPhone ve iPad’lerde kullanılacak ve aylık aboneliğe dayalı bir oyun platformu çıkarmayı planlıyor!

Bulut teknolojileri çağın en önde gelen bilişim hamlelerinden bir tanesi. Netflix, Spotify gibi çeşitli alanlarda aylık abonelik karşılığında çalışan uygulamalar var. Konu oyuna gelince aylık abonelik yerine, Steam gibi, oyunları online satın alabileceğiniz platformlar bulunuyor. Apple ise kendi ürünlerinde kullanacağı ve aylık aboneliğe dayanan bir oyun sistemi kuracak!

App Store’un en çok kazandıran içeriklerine baktığımızda, genellikle oyunların olduğunu görüyoruz. Bu oyunlar, indirmesi ücretsiz olmasına rağmen oyun içinde çeşitli satın almalar(in-app purchase) gerçekleştirmenizi sağlıyor. Apple’ın yeni oyun abonelik sistemi sayesinde, oyunseverler, bir oyunun ömür boyu lisans hakkını satın almak zorunda kalmayacak. Pay-per-use modeliyle, oynadıkça ödeme yapabilecekler. Böylece çok daha cazip fiyatlara, reklamsız, çok çeşitli oyunlar oynamak mümkün hale gelebilecek.