Edit this page

Offer (Teklif)

Offer tanımları, satışa sunduğumuz teklifleri ifade eder. Aşağıdaki örnek görüntüde, Team, Premium, Enterprise olmak üzere sunulan abonelik paketleri, subscreasy'de birer offer'a karşılık gelmektedir.

Offer tanımlarını subscrEASY console üzerinden yapabilirsiniz. Menüden Offers seçeneğine tıklayarak, hesabınızda tanımlı bütün teklifleri görüntüleyebilirsiniz.

Create New Offer butonuna basarak, yeni offer tanımlama formunu görüntülüyoruz.

Yeni offer tanımlama formunu kullanarak, teklifinizin

  • bedelini
  • süresini
  • yenileme sıklığını
  • ücretsiz deneme süresi (tercihe bağlı)

özelliklerini tanımlayabiliriz.

Tekrarlama Sıklığı

Teklifin yenileme sıklığını Recurrence alanından ayarlayabilirsiniz. subscrEASY'de günlük, haftalık, aylık, yıllık teklifler tanımlamanız mümkün.

12 Aylık Teklif

Aşağıdaki teklif konfigürasyon ile aylık olarak yenilenen ve 12 ay sonunda sona eren abonelik satışı gerçekleştirebilirsiniz. Bu tarz bir konfigürasyonda, 3 Mart 2017 günü başlayan bir aboneliğin bir sonraki yenileme tarihi 3 Nisan 2017 olacaktır. 3 Mart 2018 tarihinde abonelik sona erecektir.

Müşteri İptal Edene Kadar Devam Eden Abonelik

Bu kurguda teklif tanımlamak için "Continue subscription until subscriber cancels" seçeneğini aktifleştirmeliyiz. Aşağıdaki örnekte haftalık olarak yenilenen, haftada 49 TL tahsilat yapan, ucu açık bir teklif tanımı yapılmaktadır:

Deneme Süresi

Bu kurguda 14 gün deneme süresi tanımı yapılmıştır. Abone hiç bir ücret ödemeden, 14 gün boyunca hizmeti kullanabilir. 14 gün sonunda abonelik müşteri tarafından iptal edilmezse, sistem otomatik olarak 49 TL tahsilatı gerçekleştirir.